نویسنده موضوع: نرم افزار طراحی Google SketchUp  (دفعات بازدید: 3844 بار)

jamesband007

  • مدیریت سایت
  • کاربر جدید
  • *****
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 31
نرم افزار طراحی Google SketchUp
« : مه 17, 2009, 12:01:04 pm »

نرم افزار  SketchUp  محصول Google  ، نرم افزار طراحی ساختمان - مدل سه بعدی است که با این که محصول Google است و نرم افزار بسیار جالب و کاربردی است و بیش از 4 سال از ارائه آن می گذرد ولی کمتر کسی حتی نام آن را شنیده است .

SketchUp  کاربردی بسیار راحت دارد و همه براحتی می توانند با آن کار کنند ، علاوه بر آن خود نرم افزار هم آموزش تصویری دارد که تا حدود زیادی کار با آن را می آموزد .
 بعد از طراحی همچنین می توانید از طرح خروجی های سه بعدی مثل  Object , VRML , Google Earth , Autocad , 3DS  و همچنین دو بعدی از قبیل Autocad , PDF , PNG , TIF , BMP , JPG  بگیرید .

به همه این ها قابلیت تعیین نور خورشید برای سایه ، حالت شیشه ای برای مشاهده تمام قسمت ها در یک نما ، طرح خطی (فقط لبه های طرح )و ...  را هم اضافه کنید .

اگر اهل Google Earth باشید  و کمی هم کنجکاو  ، و در قسمت لایه ها 3D building یا 3D house را اتفاقی ! تیک زده باشید ساختمان ها و یا برج هایی را دیده اید که  طرحشان روی نقشه  ایستاده است (از جمله برج ایفل ) . درست متوجه شدید این طرح ها بوسیله SketchUp ساخته شده اند .


برج ایفل بدون گزینه سه بعدی            برج ایفل    با گزینه سه بعدی

شاید اصلی ترین هدف SketchUp همین باشد . خوب شاید وقت آن رسیده است که شما هم خانه یا برج و یا یک اثر باستانی محله تان ! را طراحی و روی Google Earth بگذارید . تنها موردی که یاد گرفتن آن کمی زمان می برد ، رسم کره است.

این نرم افزار تقریبا 20 MB حجم دارد ، نسخه 7 آن موجود است و مانند دیگر نرم افزار های Google رایگان است ولی شاید محدودیت دانلود برای ایران وجود داشته باشد ، البته هیچ نگران نباشید اگر کوچه علی چپ را بلدید می توانید از آن راه دانلود کنید ! و اگر بلد نیستید سایت های فارسی زیادی آن را برای دانلود گذاشته اند ، البته قبل از آن خود Google را هم یک امتحانی بکنید شاید آمریکایی ها به قول خودشان تغییر کرده باشند.
در اینجا هم می توانید نمونه های بسیار متنوع از مدل ها و مکان های ارائه شده توسط SketchUp را ببینید .
« آخرين ويرايش: دسامبر 25, 2009, 06:02:55 pm توسط jamesband007 »
خارج شده است