نویسنده موضوع: آموزش و تمرین تایپ اعداد  (دفعات بازدید: 7678 بار)

jamesband007

  • مدیریت سایت
  • کاربر جدید
  • *****
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 31
آموزش و تمرین تایپ اعداد
« : دسامبر 04, 2009, 08:53:44 am »

نمی دانم Add-Ons های مرورگر FireFox را نرم افزار می توان حساب کرد یا نه .
نرم افزار! امروز یک افزونه ی  FireFox برای تمرین و افزایش سرعت تایپ اعداد در قسمت اعداد یا NumPad از صفحه کلید است .
اگر سر و کارتان با تایپ اعداد است ، آموزش های تایپ معمول به دردتان نمی خورد (یکی از بهترین و جالب ترین آنها آموزش تایپ باب اسفنجی است که شنیده ام برای تایپ فارسی به فارسی هم برگردانده اند)، چون اکثر آنها تایپ اعداد را در درس های آخر آموزش می دهند ، تازه آن هم از قسمت بالای حروف که به درد شما نمی خورد .

نام افزونه NumPad Tying Drill است که اندازه فایل تنها 27 KB است ، پیشنهاد می کنم اگر در Open With  ویندوز ، آوردن FireFox را بلد نیستید ! آن را از خود FireFox دانلود کنید .

بعد از نصب دکمه ی برنامه در نوار پایین FireFox یعنی همان نوار وضعیت ظاهر می شود که البته می توان جای آن را عوض کرد و به نوار منو یا نوار ابزار یا نوار BookMark آورد.

تمرین در زمان های 30 ثانیه ای انجام می شود و دارای 12 سطح است که پیشنهاد من آغاز از سطح اول است . تعداد رقم درست و اشتباه تایپ شده در هر مقطع زمانی و همچنین متوسط و بهترین سرعت تایپ و خطا نیز قابل ملاحضه است .

حالا نوبت نصیحت معمول تایپیست هاست :
روی صندلی درست بنشینید ، قوز نکنید ، از همان ابتدا به کلید های صفحه کلید نگاه نکنید ، درست به مرکز کلید ها بزنید .
کلیدهای اینتر و + (و -) با انگشت کوچک ، کلیدهای نقطه و3 و 6 و9 (و *) با انگشت دوم ، کلیدهای 2 و 5 و 8 (و/) با انگشت وسط ، کلید های 1 و 4 و 7 با انگشت اشاره و در نهایت کلید صفر که به نظر مشکل ترین می آید با انگشت شصت زده می شود.
و نصیحت آخر اینکه برای تمرین تایپ نیاز به متصل ماندن به اینترنت نیست !
« آخرين ويرايش: سپتامبر 20, 2013, 10:25:11 am توسط jamesband007 »
خارج شده است