نویسنده موضوع: دستاورد جدید پرینتر سه بعدی  (دفعات بازدید: 151 بار)

ava96

  • کاربر جدید
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 9
دستاورد جدید پرینتر سه بعدی
« : اكتبر 27, 2018, 05:14:32 am »

طبق این نوآوری که حاصل تلاش مهندسان زیست‌پزشکی دانشگاه یوتا است. فرآیند جدید می‌تواند به بیماران مبتلا به آسیب تاندون و رباط کمک کند تا زودتر بهبود یابند یا به طور کامل بافت جدیدی برای بیمار فراهم کند.
تحقیق و توسعه این پروژه دو سال زمان برد. مهندسان سلول‌های بنیادی را از چربی بدن بیمار گرفته و آنها را بر روی یک لایه هیدروژل چاپ کردند. این هیدروژل به رشد سلولی در آزمایشگاه کمک می‌کند و یک رباط یا تاندون را با فرآیند پرینت سه بعدی تشکیل می‌دهد. سپس این بافت جدید به ناحیه آسیب دیده وارد می‌شود.
چاپ موفقیت‌آمیز رباط‌ها و تاندون‌های بدن کار بسیار دشوار و مهمی است، زیرا به دلیل نزدیکی به استخوان و عضله از سلول‌های مختلف در الگوهای مختلف تشکیل شده‌اند.
پروفسور رابی بولز، استادیار زیست پزشکی دانشگاه یوتا گفت: این دستاوردپرینتر سه بعدی اجازه خواهد داد که بیماران بتوانند بافت‌های جایگزین را بدون جراحی‌های اضافی و بدون نیاز به برداشت بافت از دیگر قسمت‌های بدن، دریافت کنند.
وی افزود: تکنیک ما به شیوه‌ای بسیار کنترل شده، الگو و سازمان سلول‌هایی که قبلا با فناوری‌های قبلی امکان ایجاد آنها نبود را ایجاد می‌کند که به ما اجازه می‌دهد تا به طور مشخص، سلول‌ها را آنجایی که می‌خواهیم قرار دهیم.
برای دستیابی به این سطح از کنترل، محققان با یک شرکت به نام " Carterra Inc " همکاری کرد تا یک راه حل سفارشی ایجاد کند. این شرکت به محققان کمک کرد تا یک چاپگر سه بعدی مخصوص بسازند.
خارج شده است